23 Nisan Bayramı 2015 ve Tatil

23 Nisan Bayramı ve Tatil

Bayramların en güzelidir 23 Nisan. Bir kere çocuk bayramıdır. Bir de mevsim bütün yılın en güzel dönemidir. Bayram yapmak için bundan daha güzel iki bileşen olur mu?

Bu yıla kadar bir de 23 Nisan’ın ertesi de çocuklara (ilk ve orta dereceli okullara) tatildi ki, bu da işin cilasıydı. Bu yıl bu durum değişmiş hoş, 24 Nisan idari tatil olmayacakmış küçüklere. Kimileri bunun altında politik nedenler arıyor, kimileri  çalışan anne – babalar için daha iyi bu düzenleme, yorumu getiriyor.  Altında başka bir şey yatıyor mudur ya da çalışan ebeveynler düşünülmüştür bu karar alınırken, bu konularda net yorum yapmak çok zor. Ama kesin olan bir şey  var ki bu yıl, 23 Nisan’ın Perşembe gününe, 24’ün Cuma gününe geldiğini de göz önünde bulundurarak, uzunca bir tatilin hayalini kuran küçükler için hiç de sevindirici bir gelişme değil bu haber her durumda.

Değer miydi çocukları kendi tatillerinde hayal kırıklığına uğratmaya peki? Ya da bu gerçekten bir değersizleştirme operasyonu, bayramın altını boşaltma çabası mıdır? Yoksa zaten çocuklar kar tatilleri yüzünden bolca okula gitmediler, bunu telafi etmek mi gerekir bu bir günle? Ne düşüneceğinize siz karar verin. Biz yine de çenemizi tutamayıp diyoruz ki her durumda;  değer mi çocukların neşesine gölge düşürmeye, tadlarını kaçırmaya, hem de çocuk bayramında?