2016 Dekorasyon Önerileri

2016 Dekorasyon Önerileri

2016’da yapılacaklar listenizin başında eviniz veya ofisiniz varsa ve ama nereden başlasanız, nasıl bir dokunuşla 2016 trendlerine uygun dokunuşlar yapsanız konusunda tereddütler yaşıyorsanız. Tam da doğru dosyadasınız. Buyurun faydalanabileceğinizi düşündüğümüz en trendy dekorasyon gündemleri…

Kendin Ol!

Modada yıllardır bir tabir vardır, kendine yakışanı giymek diye… Çok klişe ve bir o kadar da doğru aslında. Bu yıl tüm trend raporlarının ve fuarların odak noktasını da bu oluşturdu özetle. Hemen açıyoruz kavramı;

Size iyi gelen,

İçindeyken yabancılık hissetmediğiniz,

Özgün olan

Stilinizi ortaya koyduğunuzu düşündüğünüz, mekanlar bu yıl çok trend! Ne güzel değil mi? Bu insanı özgürleştiren bir durum.

Ben yaptım oldu diyebileceğiniz yaşam alanlarında yargılardan ve genel kurallardan uzak seçimler yapmak için tam da zamanı. Biz bunun kısa süreli bir heves ya da gelen geçen bir trend olacağını da düşünmüyoruz üstelik. Evde yaşamın yüceltildiği, belki de kaçınılmaz olarak öne çıktığı günümüzde, referansını kendinden almak, özgür seçimler yapmak gibi bireysel seçimleri   öne çıkaran yaşam biçiminin daha uzun süre ön planda kalacağı görüşündeyiz.

 

Rahatlık Vazgeçilmezi!

Bir önceki maddeyle aynı şeyi söylüyor gibi olsa da aslında çok önemli bir başlık rahatlık. Rahat ettirmeyen, konfor hissi vermeyen hiçbir fonksiyonelliği ağır basan objeyle yaşamamak yeni trend. Şıklığı için katlanılan, rahatlığı ön planda olmayan objeler ile barışmanıza gerek yok. Özellikle elbette oturma gruplarında ve yemek odalarında önemli bir kriter olan “rahatlık”, bu yıl dalga dalga evimizin her köşesini saracak.

 

Doğa İle İçiçe Bir Ev

Doğal olan, doğaya saygılı olanı hayatına dahil etmeye; geleceğe yatırım yapabilen bilinç düzeyi göstergesi olarak bakılıyor.Hatta trend setterlar olayı bir üste taşıyarak bahçeyi anımsatan yaşam alanları tarif ediyorlar bizler için. Bunun ne kadarını evlerde uygulayabiliriz, nereden sonrası sizi aşar bu sizin kararınız, ama fuarlarda en çılgın uygulamalarıyla karşımıza çıkan biçimleri çok da sınır tanımıyor hemen belirtelim.

 

Sanatsal Parçalar

Artık sanatı yaşamsal alanlarına taşıma alışkanlığının sadece üst gelir grubuna ait bir lüks olmadığının sanırız uzun zamandır farkındayız. Ülkemizde de sanatsal yaklaşımın yaygınlaşmasıyla “unique” ve “sanatsal” bir objeye sahip olmanın her bütçeye uyabilecek yolları olduğunun artık hepimiz farkındayız. Tek yapmamız gereken yaşamsal alışkanlıklarımız arasına sanatsal objelere sahip olma arzusunu katmak

 

Sade Geometrik Denge

Geometrik desenleri algıları ve duyguları harekete geçirmenin bir yöntemi olan dekorasyonda kullanmak 2016’ının ana gündemlerinden birine oturmuş durumda. Burada geçmiş yıllardan ayrılması gereken çok net bir çizgi var. O da sadelik… Geometrik desenlerin vurucu etkisi ve sembolik, stilize yaklaşımları istenilen net sonuçalara ulaştığı sürece sizi trendsetterları memnun edecek çözümlere ulaştıracaktır.