2016’da Burçları Neler Bekliyor

2016’da Burçları Neler Bekliyor

Merhaba! 2015 Ağustos itibariyle Jupiter, şans ve gelişim gezegeni, Başak Burcuna giriş yaptı. 9 Eylül 2016’ya kadar bizlere çalıştıkça kazanmayı, daha sağlıklı bir yaşama geçmeyi ve hizmet felsefesi oluşturmak için destek verecek. Sonrasında Terazi Burcuna geçerek yeni bağlantılar kurma, sanatsal yönümüzü ortaya çıkaracak,  ilişkilerde denge önem kazanacak. 2016 yılına girerken “Karmanın Lordu” ve “Büyük Öğretmen” Satürn Yay Burcunda seyrine devam ediyor. 2017 yılı sonuna kadar bizlere özgürlükler, medya, hak, hukuk, seyahatler ve eğitim alanlarında daha somut adımlar atabilmemiz için engeller sunacak. Otorite figürleri ile karşı karşıya gelmek, sınırlarımızın belirlenmesi ya da diğer engeller hoşumuza gitmese de olgunlaşma sürecini yaşıyor olacağız. Bu yıl özellikle 25 Mart-14 Ağustos tarihleri arasında bu konularda dikkatli olmakta fayda var. Gökyüzünden rehberlik almak, günlük ve aylık yorumlar- astrolojik tüyolar için www.facebook.com/AysegulKuyumcuTurker/,  @astrolojigundem takip edebilir ya da

info@aysegulkuyumcturker.com’a e-posta atabilirsiniz.

Koç

(21 Mart – 20 Nisan)

Sevgili Koç’lar, 2016’da ideallerinizi ve vizyonunuzu geliştirmek için yola çıkıyorsunuz. Bilginizi derinleştirmek için yüksek öğrenim, mistik öğretiler ya da farklı kültürlere uzak seyahatlere başvurabilirsiniz. Kitap yayınlayabilir ya da medyada yer alabilirsiniz.Hukuki süreçler zorlayıcı olabilir. Bu alanlarda engeller ve sınavlar ile karşılaşacaksınız; ancak 2017’de sonunda kendinizi, bilgi ve felsefenizle, olgunlaşmış hissedeceksiniz. Şans gezegeni bu yıl Eylül başına kadar sağlığınız, günlük rutininiz, çalışma yaşantınız, size bağlı çalışanlar ile ilgili konuları destekliyor olacak. Sağlık için yeni bir diyet ya da spor programına başlayabilirsiniz. İş kurmak, yeni bir alanda işe başlamak, ekibinizi genişletmek söz konusu olabilir. Eylül sonrasında ise bekar Koç’lar için evlilik çanları çalıyor. Evliyseniz ilişkinizde daha derin bir bağ kurabilirsiniz. 2017 ortasına kadar yeni ortaklıklar için adımlar atılabilir.

 

Boğa

(21 Nisan – 20 Mayıs)

Sevgili Boğa’lar, bu yıl finansal konularda dikkatli olmanız gerekecek. Ailenizle, eşinizle, ortağınızla ortak gelirler, miras, kredi, sigorta vb gelir dışı kaynaklar konusunda daha fazla sorumluluk almanız gerekebilir. Sırlar, gizli konular ya da korkularınızla yüzleşebilirsiniz.

Maddi, manevi ortak değerleriniz konusunda sınandığınızı hissedebilirsiniz. Büyüxk riskler almak yerine sağlam adımlar atmalısınız. 24 Mart- 13 Ağustos tarihleri arasında özellikle çok dikkatli olmalısınız. Diğer yandan şans gezegeni eğlence, hayatın tadını çıkarma, romantizm, yaratıcı işler, hobiler konularında Eylül başına kadar keyifli bir dönem vadediyor. Yeni bir ilişki ya da bebek sahibi olmak için adım atılabilir. Eylül sonrasında ise iş yaşantınız canlanıyor. Yeni bir iş kurmak ya da işe girmek için gökyüzü sizi destekliyor. Sağlığınızı korumak için yeni adımlar atabilirsiniz.

İkizler

(21 Mayıs –  21 Haziran)

Maddi, manevi ortak değerleriniz konusunda sınandığınızı hissedebilirsiniz. Büyük riskler almak yerine sağlam adımlar atmalısınız. 24 Mart- 13 Ağustos tarihleri arasında özellikle çok dikkatli olmalısınız. Diğer yandan şans gezegeni eğlence, romantizm, yaratıcı işler, hobiler konularında Eylül başına kadar keyifli bir dönem vadediyor. Yeni bir ilişki ya da bebek sahibi olmak için adım atılabilir. Eylül sonrasında ise iş yaşantınız canlanıyor. Yeni bir iş kurmak ya da işe girmek için gökyüzü sizi destekliyor. Sağlığınızı korumak için yeni adımlar atabilirsiniz. Yeni bir arsa ya da ev almak; tadilat, dekorasyon için uygun bir dönem olacak. Eylül sonrasında ise bekarlar için aşk, evliler için bebek çanları çalmaya başlayacak. 2017 Eylül’e kadar olan bu süreçte hayatın tadını çıkarmak, yaratıcılığınızı ortaya koymak, eğlenmek ve kendinize farklı hobiler edinmek isteyebilirsiniz.

Yengeç

(22 Haziran – 22 Temmuz)

Sevgili Yengeç’ler, iş yaşantınızı düzene sokmak ve günlük rutininizi sağlamlaştırmak için sorumluluk alacağınız bir yıla başlıyorsunuz. İş yerinizde ve altınızda çalışanlar ile ilgili konuları ivedilikle ele almanız gerekecek. 2017 sonuna kadar attığınız adımlar ile iyi bir yönetim sistemi oturtmuş olabilirsiniz. Karşılaştığınız engellerle yılmamak en önemli nokta. Sağlıklı bir yaşam için köklü değişiklikler yapabilirsiniz. Bu yıl şans ve gelişim gezegeninin Eylül’e kadar desteği ile kişisel gelişiminiz için eğitimlere katılabilirsiniz. Her türlü iletişim hızlı ve hareketli geçecek. Bu süreçte kendinize bir araba ya da teknolojik araçlar alabilirsiniz. Müzakere yeteneğinizin güçlü olacağı bu süreçte daha fazla kişiye felsefenizi aktarabilirsiniz. Eylül’den itibaren yeni bir ev, emlak, arsa almak ya da evlilik kararı almanız söz konusu olabilir.

Aslan

(23 Temmuz – 23 Ağustos)

Sevgili Aslan’lar, 2017 sonuna kadar sevdiğinizle ya da çocuklarınızla ilişkilerinizde daha fazla sorumluluk almak ya da ciddi adımlar atmak durumunda kalabilirsiniz. Bu daha uzun soluklu ilişkiler içinde olmak ya da çocuk sahibi olmaya karar vermek olabilir.

24 Mart- 13 Ağustos arası finansal risklerden uzak durmakta fayda var. Gelirleriniz konusunda şans gezegenin desteği ile bereketli bir yıl girişi yapıyorsunuz. Eylül 2016’ya kadar çalışkanlığınızın maddi geri dönüşünün yüksek olacağını göreceksiniz. Eylül sonrasında eğitim, seminer, kısa seyahatler ile kendi gelişiminize vakit ayırabilirsiniz. Özellikle ruhsal, felsefi konular ilginizi çekebilir. Kısa seyahatleriniz artabilir. Teknolojik ürünler ve motorlu araç almak isteyebilirsiniz.

Başak

(24 Ağustos – 23 Eylül)

Sevgili Başak’lar, ev ve aile ile ilgili sorumluluklarınız ile ilgili 2017 sonuna kadar daha somut, daha sağlam ve daha sorumluluk sahibi hareket etmeyi öğrenmelisiniz. Evlenmek, ev sahibi olmak, çocuk sahibi olmak ya da ebeveynlerin yükünü taşımak söz konusu olabilir. Engellerle karşılaşabilirsiniz ancak bu sürecin bir olgunlaşma süreci olduğunu unutmamalısınız. Şans ve gelişim gezegeni 2015 Ağustos’tan bu yana burcunuzda hareket ederek size dış görünüşünüz, eğitim, evlilik, ortaklık, iş kurma gibi her alanda kapıların açılmasını sağlıyor. Hedeflerinize ulaşmak için Eylül 2016’ya kadar olan bu dönemi iyi değerlendirmelisiniz. Eylül sonrasında gelirlerinizde büyük değişimler yaşayabilirsiniz. Kendinizle gurur duyacağınız yeni girişimlerde bulunmanız söz konusu olabilir.

Terazi

(24 Eylül – 23 Ekim)

Sevgili Terazi’ler, 2015 yazında başlayan ruhsal yolculuğunuz 2016 Eylül’e kadar sürecek. Kendinizi daha iyi tanımak, iç huzurunuzu arttırmak için çalışmalar yapabilirsiniz. İlham gücünüz yüksek olacağından sanatsal çalışmalara ağırlık verebilirsiniz. Kendi gelişiminiz için yeni bir projenin taslak çalışmalarını yapabilirsiniz. 2016 Eylül sonrasında şans gezegeni Terazi burcuna geçiyor. Bir yıl süre içinde kendinizi geliştirmek istediğiniz alanlarda yeni girişimlerde bulunmanız için size destek olacak. İlişkilerinizde geleceğe yönelik adımlar, kariyerinizde değişimler ya da yüksek öğrenime başlama söz konusu olabilir. Bir diğer yandan bu yıl iletişim, seyahat ve yakın çevre ile ilişkilerde engeller, baskılar hissedebilirsiniz. Hayatınızda yeri olmayan ya da geçici olabilecek noktaları sadeleştirmek, kalıcı adımlar atmanız için odaklanmanızı sağlayacak bu süreçte uzmanlaşmak istediğiniz bir alanda eğitim alabilirsiniz.

Akrep

(24 Ekim – 22 Kasım)

Sevgili Akrep’ler, 2015 sonlarına doğru maddi ve manevi tüm sahip olduğunuz değerler ile ilgili kendinizi baskı altında, engellenmiş hissetmeye başlamış olabilirsiniz.

2017 sonuna kadar olan bu süreçte paranızı ve değer verdiğiniz her şeyi sağlam ve somut yatırımlar yapmak üzere kullanmayı öğreneceksiniz. Kazanmak sınav olabilir ancak bu sınavı geçerseniz sağlam bir mali alt yapınız olacağı kesin. Şans ve gelişim gezegeni Eylül 2016’ya kadar ümitlerinizi ve hayallerinizi gerçekleştirmeniz için size destek verecek. Sosyal çevrenizi genişletirken, hayırsever organizasyonlarda görev almanıza da olanak sağlayabilir. Eylül sonrasında ise biraz içe dönüp kendinizi dinlemenize olanak sağlayacak. İçinizdeki sesi dinleyin ve ruhunuzu besleyin.

Yay

(23 Kasım – 21 Aralık)

Sevgili Yay’lar, Satürn’ün 2017 yılı sonuna kadar burcunuzda sürdüreceği seyahati kendi hayatının sorumluluğunu alarak daha somut adımlar atmanızı sağlayacak sınavlar sunacak. Bu olgunlaşma süreci kısıtlanmış hissettirse de hayatınızdaki gündelik fazlalıklardan kurtulup sağlam değerlerin kalmasını sağlayacak. Şans gezegeni Eylül ayına kadar kariyer ve toplumsal başarılar anlamında parlamanızı sağlayacak. Bu süreçte kendinizi ve yeteneklerinizi ortaya koymanız, gelişebileceğiniz alanlarda eğitimler ya da sosyal organizasyonlar ile ilişki ağınızı genişletmeniz söz konusu olabilir. Eylül sonrasında topluluklar, kulüplerde ve sivil toplum kuruluşlarında yer alabilirsiniz. Sosyal hayatınız hareketleniyor. Bekarsanız bu süreci iyi değerlendirmelisiniz.

Oğlak

(22 Aralık – 20 Ocak)

Sevgili Oğlak’lar, bir duraklama dönemindesiniz. 2016 yılı durup düşünmek; hayatınızı nasıl yapılandırdığınızı gözlemlemek ve kendi başınıza değiştirebilecekleriniz için harekete geçme yılı olacak. Kendinizi dinlemeye ve dinlenmeye ihtiyacınız var. Aile büyüklerinden biri için fedakarlıklar yapmanız da gerekebilir. Ruhsal yolculuğunuzda yaşadığınız en derin temizliği bu süreçte yapabilirsiniz. Hayatınızda elde olmayan sebeplerle değişiklikler ortaya çıkabilir. Sağlam bir adım atmakta zorlandığınızı hissedebilirsiniz. Bir yandan da şans gezegeni Eylül’e kadar akademik, hukuki ve uluslararası ilişkiler alanında seyahat ediyor olacak. Bu sebeple derin araştırmalar, otoritelerin fikirlerini dinleme, hukuki konuları temizleme, ideallerinizi hayata geçirmek için planlar yapmak ile uğraşabilirsiniz. Eylül sonrasında şans gezegeni kariyer, toplumsal başarılar anlamında sizi destekliyor olacak. Yılın ikinci yarısı için enerji toplamalısınız!

Kova

(21 Ocak – 19 Şubat)

Sevgili Kova’lar, sosyal organizasyonlarda sorumluluklar almak ve ümitlerinize-hayallerinize ulaşmak için somut adımlar atacağınız güzel bir yıl başlıyor.

2017 sonuna kadar olan bu süreçte hayatınız ile ilgili hayallerinize ulaşmak için sınava tabii tutulduğunuzu hissedebilirsiniz. Sağlam adımlarla ümitlerinize ulaşabilirsiniz. Bir diğer yandan arkadaş çevrenizde eliminasyona gittiğiniz bir süreç olabilir. Geleceğe birlikte adım atmak istediğiniz kişilerle yolculuğa devam edebilirsiniz. Ayrıca sosyal çevrenizden otorite figürlerinin desteği söz konusu olabilir. Şans gezegeni 2016 Eylül’e kadar finansal anlamda bereketli bir sürecin sizi beklediğini gösteriyor. Kredi, miras, sigorta, bonus vb almak kolay olabilir. Eylül sonrasında daha fazla seyahat, eğitim ve ideallerinize yönelik adımlar atacaksınız.

Balık

(20 Şubat – 20 Mart)

Sevgili Balık’lar, kariyeriniz ve toplumsal başarılarınız için çok çaba sarf edeceğiniz ve yerinizi sağlamlaştıracağınız bir süreç sizi bekliyor. 2015 yılında başlayan ve 2017sonuna kadar olan bu süreçte kendi statünüzü sağlamlaştırmak isteyebilirsiniz. Karşılaştığınız engel ve sınırların olgunlaşma yolunda bir sınav olduğunu unutmayın. Mesleki uzmanlaşma arzu edenler için önemli bir dönem olacak. Şans gezegeni Eylül 2016’ya kadar ikili ilişkiler, evlilikler, ortaklıklar alanlarında gelişiminizi destekleyecek. Evlilik, ortaklı iş ya da danışmanlarla çalışmaya başlama bu süreçte düşünülebilir. Eylül sonrasında ortak gelirler ve gelir dışı kaynaklar konusunda şanslı ve bereketli olacaksınız.

Ayşegül Kuyumcu Türker